מענקים ותוכניות מדען

מימון ומענקים ממקורות ממשלתיים – פיתוח, שיווק ומכירות בעלויות זניחות

חברת הייטק אסטרטגיות והצוות המקצועי שלנו, מוכר על ידי משרד התעשייה והמסחר (תמ"ס), מכון היצוא, המדען הראשי ועל ידי מט"י (מרכז טפוח יזמות) כיועצים מוסמכים לצורך קבלת מימון מהמדינה עבור יזמים, סטארטאפים, ויצואנים. קיימות מספר תוכניות של מט"י, מכון היצוא והתמ"ס אשר במסגרתן תוכלו לקבל שרותי פיתוח עסקי, שיווק, חונכות, תוכניות עסקיות ועוד, בסבסוד של 50% ועד 85%.

להלן התוכניות אשר אנו פועלים במסגרתן:

פרוייקט החונכות (מט"י, התמ"ס):

מיועד ליזמים בתחילת הדרך ולחברות קטנות. מזכה אותכם ב- 75% סבסוד של המדינה. ניתן לקבל מימון של עד 150 שעות של ייעוץ, שיווק, פיתוח עסקי, בעלות זניחה.

הקרן לעידוד השיווק (מכון היצוא, התמ"ס):

מיועד עבור כל מי שפונה ללקוחות בחו"ל (כולל באינטרנט) מזכה אתכם ב- 50% השתתפות המדינה עבור פעילויות והוצאות שיווק ומכירות, כולל ליווי שיווקי ופיתוח עסקי בחו"ל.

קרן תנופה (המדען הראשי):

ניתן לקבל מענק של 200,000 ש"ח לכל מיזם בתחילת הדרך העונה על הקריטריונים של הקרן. קרן תנופה היא ללא ספק מקור המימון הכדאי ביותר ליזמים. אין צורך להחזיר את הכסף אלא אם כן המיזם מצליח לייצר מכירות משמעותיות ואין תצורך לתת מניות עבור הכסף. היזם מקבל החזר מלא על הוצאות כגון: פיתוח (כ- 100 אלף ש"ח), שיווק, הכנת תוכנית עסקית (עד 25000 ש"ח), רישום פטנט ועוד בהשתתפות עצמית של 15% בלבד.

תמיכה ממשלתית במו"פ באמצעות המדען הראשי:

חברת הייטק אסטרטגיות מסייעת ללקוחותיה להגיש בקשות לתמיכה במו"פ תעשייתי ממשרד המדען הראשי שבמשרד התמ"ת. הצוות בהיטק אסטרטגיות כולל אנשים בעלי ניסיון בהגשת חברות לקבלת מענקים מהמדען הראשי, בעלי ידע במדיניות המדען וממשלת ישראל בתחום התמיכה בתעשיית ההייטק בכלל.
אנו מסייעים ליזמים ולחברות לבדוק אילו תכניות מתאימות להם, להכין את המידע הנדרש לשם הגשת הבקשה ולהגיש את הבקשה בפועל. בנוסף לכך, אנו גם מסייעים לחברות וליזמים למצוא שותפים בינלאומיים כדי ליהנות מתמיכה במסגרת קרנות בינלאומיות ותכניות של האיחוד האירופי.
הדגש שלנו הוא להגיש לסיוע אך ורק חברות המוכנות לכך, ומתאימות לקריטריונים שהציב המדען. אנו מספקים ליווי לחברות לאחר קבלת המימון כדי לוודא שהחברה ממקסמת את המענק אשר קיבלה ועומדת בקריטריונים שהציב המדען להמשך התמיכה בתונית.

תכניות המדען הראשי לתמיכה במו"פ

מדינת ישראל מסייעת למו"פ תעשייתי באמצעות תמיכה הנעשית על-ידי המדען הראשי. המדען מפעיל מספר תכניות סיוע, הפועלות על בסיס שנתי ומכוונות לתמוך בפעילות מו"פ במגזרים ובחברות אשר קיבלו עדיפות לאומית. בין תכניות המדען השונות ניתן למצוא:

תכנית תנופה

מענק ראשוני שנועד למיזמים מתחילים, כדי לסייע להם להגיע לשלב בו הם יכולים לגייס הון פרטי. ראה פרוט מעל.

סיוע למו"פ טכנולוגי

עיקר התקציב של המדען מופנה למימון פעילויות מחקר ופיתוח של חברות הייטק (טכנולוגיות) כאשר המימון הינו של 50% מתקציב המו"פ ויכול להגיע גם למליוני שקלים בשנה. המימון מיועד לסייע לחברות קטנות וגם בינוניות וגדולות, לפתח מוצר חדשני.

תכנית מגנ"ט

תמיכה במו"פ טרום תחרותי משותף חברה עם מרכז מחקר אחד או יותר. במסגרת התמיכה של המדען במו"פ משותף לתעשייה ולאקדמיה אפשר למצוא גם את תכנית מגנטון – המסייעת לפיתוח משותף של מוצר אחד בלבד – וגם נופר – תמיכה בשלבים מתקדמים של מחקר אקדמי, כשיש מוצר ספציפי ועניין מהתעשייה.

תמיכה בשת"פ בינלאומי במו"פ תעשייתי

המדען הראשי משתף פעולה עם מספר תכניות של האיחוד האירופי לתמיכה במו"פ תעשייתי ובמו"פ של תעשייה עם האקדמיה, ביניהן ISERD (תמיכה בקונסורציומים הכוללים מחקר אקדמי), Eureka התומכת בשת"פ במו"פ תעשייתי ממוקד מסחרית, ו- Eurostars שהיא חלק מ- Eureka וממוקדת בחברות קטנות.
תחת הקטגוריה הזאת נמצאות גם קרנות דו-לאומיות – שיתופי פעולה של המדען עם מדינות ספציפיות, כולל ארה"ב (קרן BIRD), בריטניה, גרמניה, סינגפור, ועוד.

[dashedDivider]

אם אתם עדיין לא גייסתם השקעה ותקציבכם מוגבל, תוכלו לפנות אלינו לקבל את המענקים הללו כדי לממן את הוצאות הפיתוח, שיווק, יעוץ עסקי ומכירות. תנו לנו לעזור לכם.

ליצירת קשר ולתיאום פגישה להכנת תוכנית עסקית ניתן להתקשר ל – 072-2511993 או מלא את הטופס הבא:

יצירת קשר

פנו אלינו היום ונשמח לעמוד לשירותכם.

רוצים לדעת עוד? פנו אלינו היום ונשמח לעמוד לשירותכם.

לחצו אנטר כדי לצוטט