תוכנית עסקית לחברות הזנק בתחום המכשור הרפואי

בעקבות הניסיון הרב שצבר משרדנו בהכנת תוכנית עסקית עבור מיזמים בתחום המכשור הרפואי והביוטכנולוגיה, אנו מביאים הפעם מספר הדגשים ספציפיים ונושאים שיש להתייחס אליהם בעת הכנת תוכנית עסקית עבור מיזמים אלה. בזכות הכרת הפרמטרים שיוזכרו להלן, הרי שניתן להבין כיצד להניע מימוש של רעיון טכנולוגי או מיזם בתחום הרפואי, על מנת לכתוב תוכנית עסקית ראויה ומדויקת.

האתגרים שבכתיבת תוכנית עסקית לחברות מכשור רפואי

תהליך הקמת מיזם בתחום המכשור הרפואי כולל שילוב של אנשי מקצוע רבים, דוגמת אנשי הנדסה הנדרשים לפיתוח הנדסי של המוצר, יועצים עסקיים הנדרשים לכתיבת תוכנית עסקית , רופאים מומחים להתוויית הניסויים, עורכי פטנטים ועוד רבים. כל אחד מיועצים אלה תורם את חלקו בעת כתיבת תוכנית עסקית למיזם רפואי ונדרשים על מנת להבין את התמהיל הכללי והמורכבות שבהקמת מיזם בתחום זה.

בעת כתיבת תוכנית עסקית למיזם רפואי יש לקחת בחשבון גם את האילוצים והעקרונות הנדרשים לפיתוח מכשור רפואי כזה או אחר. כך לדוגמא, בכתיבת תוכנית עסקית יבחן עורך הפטנטים את הפוטנציאל של רישום פטנט כחלק מהקמת המיזם ויבדוק את החדשנות ההמצאתית הגלומה במיזם. בנוסף, יש לקחת בחשבון את התקנים החלים על המוצר ומהם האלמנטים שיבואו לידי ביטוי בעת פיתוחו, דוגמת הגדרת מערכי ניסוי, תיעוד הנדסי נדרש, מידול חלקי המוצר וכמובן – בניית אב טיפוס הנדרש לפיקוח וישמש כמרכיב חשוב לביצוע הניסויים.

הפרמטרים החשובים בכתיבת תוכנית עסקית עבור מיזם בתחום המכשור הרפואי והביוטכנולוגיה

1. גודל השוק. בעת כתיבת תוכנית עסקית, הרי שהערכת פוטנציאל השוק בתחום המכשור הרפואי מבוצעת על פי נתונים יחודיים שאת רובם ניתן למצוא בארגון הבריאות העולמי ובאתרי רפואה שונים.2. מספר הפרוצדורות (טיפולים, ניתוחים) המבוצעים כל שנה – בהנחה שמדובר במוצר לטיפול או ניתוח המבוצע 1000,000 פעם בשנה, הרי גודל השוק הכולל הינו 1000,000 כפול מחיר המוצר.

3. מהו מספר החולים במחלה מסויימת / צפיפות המחלה באוכלוסייה? במידה ומדובר בטיפול או תרופה למחלה, כמות החולים באוכלוסייה מאפשרת לכמת את פוטנציאל השוק.

4. מהו גובה ההוצאה השנתית לטיפול/מניעה של מחלה או פגם, כפי שניתן למצוא במקורות ?

5. מהו גובה הכיסוי הביטוחי לטיפול או תרופה?

6. האם רופאים ומובילי דעה בתחום תומכים במוצר אן בטיפול הנדון?

7. עד כמה מתאים המוצר לרשתות ההפצה של מוצרים רפואיים ולחברות התרופות והמכשור הרפואי המובילות ?

נקודות חשובות נוספות לכתיבת תוכנית עסקית עבור מיזם רפואי

בעת כתיבת תוכנית עסקית עבור מיזם רפואי, חשוב לזכור כי תהליך הפיתוח של מכשור רפואי או של תרופה הוא תהליך ארוך ויקר מאוד הבא לידי ביטוי בדמות מסלול מכשולים לא פשוט, הנדרש על מנת להוכיח את הבטיחות והאפקטיביות של המכשיר או התרופה. מסלול כזה כרוך בביצוע ניסויים פרה-קלוניים במעבדה, ואח"כ ניסויים קלינים בבני אדם בעלות של מליונים ועד מאות מליוני דולרים, כך שבעת הכנת תוכנית עסקית עבור מיזם רפואי יש לקחת מספרים אלה בחשבון, ולהוסיפם אל תחשיב ההוצאות הכללי.

זאת ועוד – כתיבת תוכנית עסקית עבור מיזם רפואי נדרשת לכלול גם התייחסות אל תהליך ההגשה לאישור המכשיר/טיפול ברשות התרופות האמריקאית (FDA ). גם תהליך זה בפני עצמו הינו ארוך ומסורבל וכרוך בסיכונים רביל שהמוצר לא יתקבל בסופו של דבר או יוגבל בשימוש למקרים בודדים, כך שבעת כתיבת תוכנית עסקית יש להתייחס גם לסיכונים הכרוכים באפשרות זו ולהביע אותם כך שהמשקיעים יוכלו לקבל החלטה נכונה ומושכלת.

רוצים לדעת עוד?

יש לכם מיזם, המצאה או חידוש רפואי? רוצים לדעת עוד על כתיבת תוכנית עסקית מלוטשת ומקצועית למיזמים רפואיים? הייטק אסטרטגיות יוצרת תוכניות עסקיות מפורטות, עשירות במידע ונרחבות אשר כוללות תחזית פעולה ותוכנית אסטרטגית לפעילות המיזם בשנים הבאות, לאתר משקיעים ושווקים ייעודים למיזם או למוצר שלכם. פנו אלינו היום למידע נוסף ונשמח לעמוד לשירותכם.


צרו קשר למידע נוסף / תיאום פגישה

טלפון : 072-2511993
טלפון 2 : 072-2221990
אימייל : contact@hitechstrategies.com
Lead Source
יצירת קשר

פנו אלינו היום ונשמח לעמוד לשירותכם.

רוצים לדעת עוד? פנו אלינו היום ונשמח לעמוד לשירותכם.

לחצו אנטר כדי לצוטט