מקים מיזם אינטרנטי חדש? האם כדאי לך להכין תוכנית עסקית?

אם מעולם לא כתבת תוכנית עסקית אמיתית ומקצועית אשר התבררה כמציאותית והשיגה השקעה ממשקיעים, לא הייתי מנסה לעשות זאת בעצמך, לפחות לא בפעם הראשונה, בלי לפחות לקבל עזרה מיועץ. באותו אופן, שלא היית בונה בית או כותב בעצמך חוזים משפטיים, ללא אדריכל וללא עורך דין מנוסה. כלומר, אם אתה רציני לגבי המיזם שלך.

יש לזכור, שתוכנית עסקית טובה היא, בראש ובראשונה, מיועדת לשרת אותך ואת הצוות שלך בתור אסטרטגיה ותוכנית אופרטיבית. לכן, לפני שאתה הולך להשקיע מעצמך כמה שנים מהחיים בהקמת חברת הזנק, ומאות אלפים ואפילו מיליוני דולרים שלך או כסף של משקיעים, כדאי שתוודא שהתוכנית עסקית שלך (תוכנית הפעולה שלך) הינה מבוססת נתונים מוכחים, חוות דעת של מומחים, מודלים עסקיים ופיננסיים מקובלים, ונעשתה באופן מקצועי על ידי בעל מקצוע מנוסה. זה לא המקום לחסוך כמה אלפי שקלים, אם אתה רוצה לגייס מיליוני שקלים.

האם אני יכול להכין תוכנית עסקית לבדי?

כדאי להיזהר משימוש של כל מיני תבניות מוכנות או תוכנות להכנת תוכנית עסקית המוצעות בחינם או בתשלום באינטרנט, כי: א) לכל מיזם נדרשת תוכנית עסקית ייחודית שלו התלויה במצב השוק, בסוג התעשייה, בטכנולוגיה, במודל העסקי ובעוד גורמים שונים – ולכן לא ניתן להעתיק מתוכנית קיימת ב) מהותה של תוכנית עסקית טובה היא לא רק שמירה על פורמט סטנדרטי כלשהו; אלא על גיבוש האסטרטגיה הטובה ביותר ותוכנית הפעולה עם סיכויי ההצלחה המרביים עבור המיזם הספציפי שלך. אף תבנית או חבילת מדף, יכולה לעשות את זה בשבילך.

יועץ מנוסה יכול להנחות אותך בתהליך ולהבטיח כי התוצאה תהיה אופטימאלית עבור המיזם שלך. נסה למצוא יועץ / כותב תוכנית מנוסה אשר יש לו ניסיון עסקי מעשי (לא תיאורטי) בשוק שלך, בין אם זה יהיה זה אינטרנט, תוכנה, מכשירים רפואיים, תקשורת או אחר. שים לב, רואה חשבון או כלכלן הם ברוב המקרים אינם כאלה – הם בדרך כלל כלכלנים שיודעים כיצד להכין דוחות כספיים, אבל אין לי מושג בהקמת מיזם הייטק העל סיכון גבוה, בחדירה ומכירות לשווקים חדשים ובפיתוח מוצרים חדשים.

מה גם שמיזמי הייטק ואינטרנט אינם פועלים על פי ההנחות הכלכליות של חברות מבוססות. אתה צריך מישהו שהקים או היה שותף להקמה בפועל של מיזמים מצליחים, שהיה בשטח ועשה את זה בעצמו, רצוי בקנה מידה עולמי ובענף שלך.

רוצים לדעת עוד על תוכניות עסקיות?

הייטק אסטרטגיות – מומחים בכתיבת תוכניות עסקיות!

כותב פוסט זה הינו מייסד חברת הייטק אסטרטגיות, אשר היה מהמקימים של מספר מיזמים באינטרנט ובהייטק, והוביל פעילויות שיווק ומכירות עבור חברות הייטק קטנות וגדולות. הוא מומחה להכנת תוכניות עסקיות ומלמד יזמות, אסטרטגיה, שיווק והכנת תוכנית עסקית במספר מוסדות אקדמאים ובמט"י.
חברת הייטק אסטרטגיות הכינה מעל 150 תוכניות עסקיות עד כה, רבים מהן הביאו לגיוס של מאות אלפים ועד עשרות מיליוני דולרים. ניתן גם להוריד מספר דוגמאות של תוכניות באתר האינטרנט שלנו ללא תשלום.

לקבלת ייעוץ או סיוע בהכנת תוכנית עסקית ליצור איתנו קשר ע"י מילוי הטופס המקושר.


צרו קשר למידע נוסף / תיאום פגישה

טלפון : 072-2511993
טלפון 2 : 072-2221990
אימייל : contact@hitechstrategies.com
Lead Source
יצירת קשר

פנו אלינו היום ונשמח לעמוד לשירותכם.

רוצים לדעת עוד? פנו אלינו היום ונשמח לעמוד לשירותכם.

לחצו אנטר כדי לצוטט