חוק ה- 10-20-30

גיא קוואסקי, אחד מהיזמים והמשקיעים המפורסמים ביותר בעולם, אשר ראה אלפי מצגות של יזמים שבאו אליו להשקעה, ממליץ על עקרון ה- 10-20-30 במצגות למשקיעים. כדי שהמצגת שלכם תהייה אפקטיבית, העיקרון שלו אומר כ: אל תשתמש ביותר מ-10 שקפים, אל תתכן להציג יותר מ-20 דקות, והשתמש בפונטים של פאורפוינט של לפחות גודל  30.

כלל ה10

גיא טוען כי אין להביא אתכם יותר מעשרה סליידים במצגת. כמובן שלא מדובר בכלל ברזל וזה עשוי להיות 15 פריימים במצגת שלכם אך בכל מקרה, הרעיון הוא כי תצרו מצגת ברורה ועניינית. לטענתו אין לנסות ולהדהים את המשקיע עם כמויות מידע אדירות אלא להציג את הרעיון בצורה שקופה, תכליתית, עניינית וממוקדת.

כלל ה20

הרעיון מאחורי כלל העשרים הוא להשתמש במצגות הללו תוך 20 דקות ולא יותר מכך. אפילו אם יש לכם זמן רב יותר אשר הוקדש לכם עליכם לסיים את המצגת תוך זמן קצר כדי להתפנות אל שאלות וגם כדי לשמור על ערנות ולתת לדמיון לפעול בקרב המשקיעים המנוסים.

כלל ה30

כאשר גיא מדבר על שלושים הוא מדבר על גודל הפונט! "דברו" בנקודות וגם תאפשרו לצופים לקרוא את הסלייד לפני שאתם מסבירים כך שבעת ההסבר הכל יתחבר יחדיו לרעיון אחיד וברור.

הסברים שנכנסים לעובי הקורה

הסיבה העיקרית היא שרוב היזמים באים לפגישה של שעה עם מצגת של ארוכה מדי, מלאים בטקסט רב ושאינו קריא ומקריאים את השקפים לקהל במקום להשקיע במצגת ויזואלית שכוללת רק את הדברים החשובים באמת ומשאירה מקום למציג לדבר עם המשקיעים בגובה העניים בצורה קולחת ומעניינת.

לפי הממוצע של 2 דקות לשקף, 10 שקפים יקחו כ- 20 דקות להציג וישאירו לכם כחצי שעה לשאלות ושיחה עם המשקיעים. 10 שקפים מתוכננים כך שכל שקף מכסה נושא אחד עיקרי או פרק בתוכנית העסקית: הצורך, המוצר והטכנולוגיה, השוק, התחרות, המודל העסקי, תוכנית השיווק, התוכנית הפיננסית, הצוות, מצב נוכחי ולוח זמנים, וסיכום כולל ההשקעה הנדרשת.

גודל פונט דל 30 מכריח אותכם לכתוב מעט מאוד טקסט בשקפים ורק את הנקודות הבאמת חשובות, והשאר להגיד בעל פה. אם תשמרו על הכללים הללו, קרוב לוודאי שהמצגות שלכם יהיו יותר מעניינות, יותר אפקטיביות ויצליחו לתפוס את תשומת הלב והכיס של המשקיעים.

מי אנחנו? 

הייטק אסטרטגיות היא חברה ישראלית אשר מספקת שירותי כתיבת תוכניות עסקיות לחברות הייטק, מיזמים וחברות ישראליות ובין לאומיות מתחומים טכנולוגיים, רפואיים, מדעי החיים ועוד. פנו אלינו היום למידע נוסף על כתיבת תוכנית עסקית ונשמח לעמוד לשירותכם.


צרו קשר למידע נוסף / תיאום פגישה

טלפון : 072-2511993
טלפון 2 : 072-2221990
אימייל : contact@hitechstrategies.com
Lead Source
יצירת קשר

פנו אלינו היום ונשמח לעמוד לשירותכם.

רוצים לדעת עוד? פנו אלינו היום ונשמח לעמוד לשירותכם.

לחצו אנטר כדי לצוטט